Servisní práce


Servisní práce

Mezi naše nejběžněji nabízené služby patří základní servisní práce. V naší autodílně v Trutnově provádíme údržbářské, opravárenské i seřizovací práce na silničních motorových vozidlech. Věnujeme se i garančním prohlídkám a záručním opravám automobilů. Diagnostikování poruchy za pomocí měřících přístrojů je u nás standard, stejně jako posouzení stupně opotřebení a funkční způsobilosti jednotlivých částí vozidla.

Opravy motorů a převodovek

Provádíme drobné i generální opravy motorů. Zajišťujeme opravy a výměny manuálních i automatických převodovek. Vždy se snažíme najít jádro problému, proto používáme moderní typy diagnostiky, abychom zvolili správný postup opravy motoru.

Opravy brzd

Brzdy jsou jedny z nejdůležitějších součástí každého automobilu, a proto je potřeba jim věnovat pozornost. Provádíme kompletní servis brzdových systémů pro osobní automobily a dodávky. Zajistíme výměnu brzdových destiček, brzdového vedení, a brzdové kapaliny. Dále výměnu bubnů, kotoučů a třmenů včetně vyčištění. Provádíme kontrolu ABS a ESP systémů. Kontrola brzd jako příprava na STK je samozřejmostí.

Výměna olejů

Výměna motorového oleje patří k základním úkonům automechanika. Výměna oleje může prodloužit životnost motoru vašeho vozidla. S olejem se mění také filtry a to dle počtu najetých kilometrů, druhu paliva, stylu jízdy, případně typu převodového systému. U automatických převodovek je nutné měnit olej v těchto převodovkách.

Výměna tlumičů

Máte potíže s nárazy při jízdě, odpružení podvozku, prodloužení brzdné dráhy, rychlé opotřebení pneumatik a složité ovládání vozidla? Tlumiče a pružiny nemají vliv pouze na komfort jízdy, ale především na bezpečnost a stabilitu při jízdě.Výměnu předních i zadních tlumičů a pružin realizujeme vždy v rámci celé nápravy. Při každé výměně tlumičů je vhodné provést geometrii.

Výměna výfuků

Výměnu a opravy vadných částí výfuku provádíme na základě testovací jízdy a vizuální kontroly. S opotřebením výfuku souvisí i opotřebení dalších částí jako jsou silentbloky, závěsy, držáky a spojovací materiál. Díky důkladné výměně máte jistotu, že bude výfuk na správném místě a ve správné výšce.

Seřízení světlometů

Správně seřízená světla přispívají k vyšší bezpečnosti. Nabízíme kontrolu a seřízení funkce a intenzity klasických i xenonových světlometů. Jako součást péči o světla nabízíme výměna žárovek a rozleštění světel.

Výměna autoskel

Zprostředkujeme výměnu nebo opravu autoskel včetně zabezpečení leptání VIN kódu na sklo. Instalace tónové fólie nebo bezpečností autofólie možná.

Servis tachometrů

Potýkáte se s vadným zobrazování displeje, nefunkčními ukazateli rychlosti nebo otáček? Děláme opravy, kontroly a nastavení tachometrů. Stáčení tachometrů neprovádíme!

Úpravy řídících jednotek

Na vyžádání rádi provedeme softwarové úpravy řídících jednotek osobních automobilů i dodávek s benzínovými i dieselovými motory. Věnujeme se i nejčastějším poruchám řídících jednotek, které určujeme za pomocí diagnostiky a následně stanovíme způsob opravy řídící jednotky.

Diagnostika

Provádíme autodiagnostiku zážehových i vznětových motorů a řídících jednotek osobních automobilů a dodávek. Díky moderním technologiím jsme schopni identifikovat veškeré poruchy a potenciální závady motorů a převodovek, brzd, navigačních systémů, airbagů a dalších částí vozu. Výpis paměti závad, mazání servisního intervalu a další diagnostické práce si u nás můžete objednat.

Geometrie náprav

Seřízení geometrie náprav vozidla na laserovém zařízení v současné chvíli nedokážeme v našem autoservisu poskytnout napřímo kvůli nedostatku prostoru. Nicméně vám na vyžádání rádi tuto službu zajistíme a vozidlo předáme se správně seřízenou sbíhavostí kol.