Servisní práce

Nabízíme základní servisní práce. V naší autodílně v Trutnově provádíme údržbářské, opravárenské i seřizovací práce na silničních motorových vozidlech. Věnujeme se i garančním prohlídkám a záručním opravám automobilů. Diagnostikování poruchy za pomocí měřících přístrojů je u nás standard, stejně jako posouzení stupně opotřebení a funkční způsobilosti jednotlivých částí vozidla.

Opravy motorů a převodovek

Provádíme drobné i generální opravy motorů. Zajišťujeme opravy a výměny manuálních i automatických převodovek. Vždy se snažíme najít jádro problému, proto používáme moderní typy diagnostiky, abychom zvolili správný postup opravy motoru.

Výměna tlumičů

Máte potíže s nárazy při jízdě, odpružení podvozku, prodloužení brzdné dráhy, rychlé opotřebení pneumatik a složité ovládání vozidla? Tlumiče a pružiny nemají vliv pouze na komfort jízdy, ale především na bezpečnost a stabilitu při jízdě.Výměnu předních i zadních tlumičů a pružin realizujeme vždy v rámci celé nápravy. Při každé výměně tlumičů je vhodné provést geometrii.

Výměna výfuku

Výměnu a opravy vadných částí výfuku provádíme na základě testovací jízdy a vizuální kontroly. S opotřebením výfuku souvisí i opotřebení dalších částí jako jsou silentbloky, závěsy, držáky a spojovací materiál. Díky důkladné výměně máte jistotu, že bude výfuk na správném místě a ve správné výšce.

Servis tachometrů

Potýkáte se s vadným zobrazování displeje, nefunkčními ukazateli rychlosti nebo otáček? Děláme opravy, kontroly a nastavení tachometrů. Stáčení tachometrů neprovádíme!

Diagnostika

Provádíme autodiagnostiku zážehových i vznětových motorů a řídících jednotek osobních automobilů a dodávek. Díky moderním technologiím jsme schopni identifikovat veškeré poruchy a potenciální závady motorů a převodovek, brzd, navigačních systémů, airbagů a dalších částí vozu. Výpis paměti závad, mazání servisního intervalu a další diagnostické práce si u nás můžete objednat.

Opravy brzd

Brzdy jsou jedny z nejdůležitějších součástí každého automobilu, a proto je potřeba jim věnovat pozornost. Provádíme kompletní servis brzdových systémů pro osobní automobily a dodávky. Zajistíme výměnu brzdových destiček, brzdového vedení, a brzdové kapaliny. Dále výměnu bubnů, kotoučů a třmenů včetně vyčištění. Provádíme kontrolu ABS a ESP systémů. Kontrola brzd jako příprava na STK je samozřejmostí.

Výměna olejů

Výměna motorového oleje patří k základním úkonům automechanika. Výměna oleje může prodloužit životnost motoru vašeho vozidla. S olejem se mění také filtry a to dle počtu najetých kilometrů, druhu paliva, stylu jízdy, případně typu převodového systému. U automatických převodovek je nutné měnit olej v těchto převodovkách.

Seřízení světlometů

Správně seřízená světla přispívají k vyšší bezpečnosti. Nabízíme kontrolu a seřízení funkce a intenzity klasických i xenonových světlometů. Jako součást péči o světla nabízíme výměna žárovek a rozleštění světel.

Výměna autoskel

Zprostředkujeme výměnu nebo opravu autoskel včetně zabezpečení leptání VIN kódu na sklo. Instalace tónové fólie nebo bezpečností autofólie možná.

Úpravy řídících jednotek

Na vyžádání rádi provedeme softwarové úpravy řídících jednotek osobních automobilů i dodávek s benzínovými i dieselovými motory. Věnujeme se i nejčastějším poruchám řídících jednotek, které určujeme za pomocí diagnostiky a následně stanovíme způsob opravy řídící jednotky.